Android – Lookout Mobile Security Nedir? Nasıl Kullanılır?

2314

Android telefonlar için kullanabileceğiniz bir çok uygulama mevcuttur. Güvenlik denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan birisi ise Lookout Mobile Security uygulamasıdır. Google Play Store üzerinden bu uygulama dilerseniz ücretsiz, dilerseniz de ücretli olarak bulabilmeniz mümkün. Bu uygulamayı merak edenler ve telefonlarını daha güvenli hale getirmek isteyenler için ise yakından inceleyelim.

Tabi tahmin edebileceğiniz gibi bu uygulamanın tam anlamıyla verimli çalışabilmesi için satın almanız gerekmektedir. Yine de bir çok farklı güvenlik uygulamasına karşın ücretsiz sürümü de gayet kaliteli bir şekilde kullanılabilmektedir. Telefonunuza kurduğunuz andan itibaren internet üzerinden indirdiğiniz bütün uygulamaları tarayarak içerisinde virüs veya zararlı yazılımların olup olmadığı konusunda sizi uyarıyor.

Uygulamanın özelliklerine gelecek olursak; periyodik olarak telefonda tarama yapabilir. Yani 2 günde 1 kez, haftada 1 kez veya ayda bir kez. Tamamen sizin isteğinize kalmış bir olay. Farklı bir özelliği ise kayıp cihaz seçeneği. Bu özellik sayesinde eğer telefonunuzu çaldırır veya kaybederseniz tek yapmanız gereken LookOut’un web sitesine girip, gerekli işlemleri yapmak olacaktır.

Güvenlik, yedekleme, kayıp cihaz seçeneği gibi özellikleri sayesinde oldukça cezbedici olan bu uygulama Google Play Store’dan ulaşabilirsiniz.