En İyi Akıllı Telefon Hangisi? Akıllı Telefon Tavsiyesi

531

Bu yazımızda Android ve Apple tutkunları için üretilen cep telefonlarını inceleyeceğiz. Akıllı cep telefonu konusunda bir türlü karar veremeyen insanlar için bu konumuzun yol gösterici olacağını düşünüyoruz.

Samsung Galaxy S4

Son dönemlerin en dikkat çeken telefonu. Bununla birlikte 2013 yılına damga vurdu diyebiliriz. iPhone ile devamlı bir rekabet içerisinde olan Galaxy serileri bu S4 serisi ile birlikte iPhone 5′i tam anlamıyla geride bıraktı diyebiliriz. İşlemci hızı, dayanıklılığı ve özellikleri ile birlikte iPhone’u sollayan Samsung Galaxy S4 son dönemlerin en başarılı ve en tercih edilen akıllı cep telefonları arasında gösterilmektedir.

iPhone 5

Bütün dünyanın yakından takip ettiği Apple’ın göz bebeği olarak adlandırabileceğimiz iPhone’un 5. sürümü milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. iPhone 4S ile kıyaslandığında daha büyük ekrana ve işlemci hızına sahip olan bu yeni modelin en büyük rakibi olan Samsung Galaxy S4′ün gerisinde kalması, hayranlarını ve kullanıcılarını üzse dahi iPhone’u kullanan çok geniş bir kemik kitle bulunuyor.

HTC One

Şu ana kadar üretilen en iyi akıllı telefonlardan birisidir. Bununla birlikte HTC’nin kralı olarak da görülebilir. Dayanıklılık açısından birçok telefonu geride bırakan HTC One, kullanımı kısa süren pil ömrü nedeniyle olumsuz eleştirilerde almaktadır. Dayanıklılığının ana nedeni alüminyum kasa ile üretiliyor olmasından kaynaklanıyor. Sıradan bir akıllı cep telefonu ile kıyaslandığında HTC One’un oldukça ince bir yapısı olduğunu görebilirsiniz.

Sonny Ericsson Xperia Z

Telefon piyasasında uzun süre sessiz kaldıktan sonra patlattığı bomba ile yine piyasayı karıştıran Sonny Ericsson, son yılların en dayanıklı telefonlarından birinin altına imza attı. Xperia tam anlamıyla güvenliğe ve dayanıklılığa önem verenlerin tercih edeceği, istikrarı seven kişilerin kullanabileceği bir telefon. Su ve toz geçirmeyen özelliği ile uzun ömürlü bir telefonun elinizin altında olduğunu biliyorsunuz. Uzun giden pil gücü ile de devamlı priz arayan kişilerin derdine deva olacak nitelikte.