Google Project Glass Gözlüklerini Tanıttı

317

Google’ın interneti ve sanal ortamı gözümüze taşıyacağı dev proje Project Glass gerçekleşiyor. Firma Google I/O 2012’de ürünün fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı.

Heyecan verici ve sıra dışı bir sunum ile tanıtılan ve üzerinde konuşulan teknolojinin yeni giyilebilir oyuncağı Google Project Glass, kullanıcılara sunulabilecek olgunluğa erişti.Bu gözlükler sayesinde internet ve sanal dünya gözlerinizin önünde olacak.

Gözlüklerin fonksiyonlarına dairse kesin bir bilgi henüz verilmiş değil. Buna karşın gözlüklerin içinde ivmeölçer, gyoscope, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, mobil internet için şebeke erişimi, sesli komutlar için mikrofon, hoparlör ve kamera bulunduğu bilgisi resmiyet kazanmış durumda. Bu kadar çok fonksiyon içeren bir gözlüğün çoğu güneş gözlüğünden hafif olması da cabası.

Google’ın sıradışı sunumunda Project Glass gözlüklerinden takan paraşütçüler canlı yayında uçaktan atladı. Başarılı şekilde yere iniş yaptılar ve konferans katılımcıları tüm yolculuğu onların Google gözlüklerinden izledi.

Daha sonra izleyiciler herşey bitti sanırken aynı paraşütçüler bisikletleriyle konferans salonununa hızlı bir giriş yaparak herkesi şaşırttı. Gözlükler hala gözlerindeydi.

Brin, konferansa katılan yazılım mühendislerinden gözlükler için bugün itibariyle sipariş alınacağını açıkladı. 1500 dolara satılacak gözlükler 2013 yılında sahiplerinin elinde olacak.

İşte o sıradışı sunumun bir kısmı: