Instagram nasıl kurulur? Nasıl kullanılır?

28399

Bilindiği üzere Instagram son zamanlardaki başarısıyla Facebook’un dikkatini çekmiş ve bu süreç Instagram’ın Facebook tarafından satın alınmasıyla sonuçlanmıştı. Apple’ın da ilgisini çekmeyi başaran bu uygulama Apple’ın 2011’de kendi içinde yaptığı bir oylamayla yılın en iyi uygulaması seçildi.

 Peki, nedir bu instagram ve nasıl kullanılır? 

Instagram bir çeşit fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulamasıdır. Çektiğiniz fotoğrafları değişik filtrelerle filtrelersiniz ve takipçilerinizle paylaşırsınız.

Instagram’ı kullanmak için öncelikle telefonunuza (iPhone ise App store’dan/ Android ise android market’ten/Nokia ise Ovi stroe’dan…) uygulamayı indirin ve instagram’a girin.

Karşınıza şöyle bir ekran gelecek:

Buradan ‘Sign up’ butonuna tıklayın. Ardından aşağıda görülen resimdeki gerekli bilgileri doldurun:

instagram kurulum resimli anlatım

Daha sonra uygulama sizden instagram kullanan arkadaşlarınızı bulmanızı isteyecek. Bu adımı ‘Next’ butonuna tıklayarak geçebilirsiniz.

instagram kurulum resimli anlatım

Evet. artık bir Instagram hesabına sahipsiniz! Şimdi karşınıza gelen ekrandan instagramın en popülerlerini takip etmeye ve onların paylaştıkları fotoğrafları görmeye başlayabilirsiniz.

instagram kurulum resimli anlatım

Fotoğraf yüklemek için ise aşağıdaki fotoğraftaki mavi butona tıklayın.

instagram kurulum resimli anlatım

Fotoğrafınızı çekin ve istediğiniz filtreyi o fotoğrafa uygulayın.

instagram kurulum resimli anlatım

 

Daha sonra yeşil tik işaretine tıklayın. Karşınıza şöyle bir ekran gelecek:

instagram kurulum resimli anlatım

Burada paylaştığınız fotoğrafın,  twitter, facebook ve E-mail aracılığıyla da paylaşılıp paylaşılmayacağını belirlemeniz isteniyor. Eğer ‘Configure’yi seçerseniz paylaşılmasına izin vermiş olursunuz.

İşte instagram kullanmak bu kadar basit. Paylaşın, esen kalın.