İnstagram’da Paylaştığım Videoyu Kimler Görüntülemiş?

7999

Çok merak edilen bir konu olan İnstagram”da paylaştığınız videoyu kimlerin izlediği problemine de açıklama getirmek istiyorum.Üzülerek söylüyorum ki İnstagram’ın henüz İnstagram videonuzu kimin izlediğini gösteren bir özelliği veya açıklaması bulunmuyor. İstatiksel olarak videonuzun kaç kişinin izlediğini ve beğendiğini görebilsenizde izleyen kişilerin kullanıcı bilgileri sizler ile paylaşılmıyor. İnstagramda paylaşmış olduğum videoyu kimler görüntülemiş seçeneği ne yazık ki henüz aktif değil. İlerleyen günlerde gelen güncellemeler ile kendisi yayında olacaktır.

Bir kullanıcının 3 sn İnstagram videonuzu izlemesi, İnstagram’ın izledi kabul etmesi için yeterlidir. Umuyoruz ki İnstagram videomuzu kimlerin izlediğini öğreniriz.Eğer instagram uygulamanız güncel ise instagramda paylaştığınız videoyu kimleri görüntülediğini aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

instagram-videomu-kim-goruntulemis

İnstagram Hikayelerimi Kim Görüntülemiş?

İnstagram gün geçmiyor ki yeni bir özellik ile karşımıza gelmesin.İnstagram ile fotoğraflar paylaşıp,videolar yükleyip,canlı yayınlar yapabiliyoruz.Snapchat ile benzerlik gösteren İnstagram Stories yine farkını ortaya koymaktadır.

İnstagram hikayeler bölmesi İnstagram uygulamanızın üst kısmında yer almakta.Bu kısımda kendi hikayenizi görebileceğiniz gibi arkadaşlarınızında hikayelerine bakabilirsiniz.Hikayenize bakan kişilere görebilir,görmesini istemediğiniz kullanıcılardan gizleyebilirsiniz.Fotoğrafın yanı sıra videoda paylaşabilirsiniz.Paylaşılan İnstagram hikayesi 24 saat için silinecektir ve kaydetmediğiniz sürece cihazınızda bulunmayacaktır.

Ayrıca hikayenizde paylaşmak istediğiniz fotoğraf/video üzerine renkli,şekilli bir çok araç ile yazılar yazabilirsiniz.Emojiler ekleyerek renklendirebilirsiniz.Tercihinize bağlı olarak konum,saat,sıcaklık stickerları koyabilirsiniz.

Peki yüklediğiniz “ İnstagram hikayenizi kimler görecek? , İnstagram hikayenizi nasıl sileceksiniz? , İnstagram’da paylaştığınız videoları kimler izlemiş?” sorularının cevaplarını aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

instagram-hikayemi-kim-goruntulemis

İnstagram Hikayemi & Videomu Kimler Görüntülemiş?

  • İnstagram uygulamasını açarak kullanıcı adı/şifreniz ile giriş yapın.
  • Profilinize sekmesine tıklayın.(En alt sağ köşede bulunur.)
  • Profil resminizin bulunduğu yuvarlağa dokunursanız son 24 saat içinde yüklemiş olduğunuz hikayelerinize sırasıyla ulaşacaksınız.
  • Resmin en altında göze benzeyen görsele dokunduğunuzda İnstagram hikayenize bakan kullanıcılar ekranınızda olacaktır.

İnstagram Hikayemi Nasıl Silerim?

  1. İnstagram uygulamasını açarak kullanıcı adı/şifreniz ile giriş yapın.
  2. Profilinize sekmesine tıklayın.(En alt sağ köşede bulunur.)
  3. Profil resminizin bulunduğu yuvarlağa dokunursanız son 24 saat içinde yüklemiş olduğunuz hikayelerinize sırasıyla ulaşacaksınız.
  4. Resmin sağ alt köşesinde “…” dokunun,sile basın.

İnstagram videolarını ve hikayelerini kimlerin görüntülediğini anlattık. Eklemek istediğiniz bir nokta varsa yorum bölümünden veya sosyal medya adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.