iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatası ve Çözümü

37354

Uzun zamandan beri iPhone kullanan her kullanıcının başına gelmiş bir hatadır. iPhone Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatası ve Çözümü için bu konu sizin için kesin sonuç verecek önerilerde bulunuyor.

Sorunu ortadan kaldırmak adına aşağıdaki adımları izleyiniz:

1-) Şarj aletinin ucunu temiz ve kuru bir diş fırçası aracılığıyla narin bir şekilde temizleyiniz. Soketi elinizden geldikçe metal bir alet ile karıştırıp, temizlemeye çalışmayınız. Bu metal aletler yerine kürdan veya kibrit kullanabilirsiniz.

2-) Yaşadığınız hata hala devam ediyorsa ikinci adımı uygulayabilirsiniz. Kabloyu telefona takın ama şarj aleti elektriğe veya bilgisayara bağlı durumda bulunmasın. Kabloyu sokete taktıktan sonra telefonu fazla kurcalamadan seri bir şekilde soketi kablosundan tutarak kuvvetlice çekin. Bu hareketi 2 veya 3 kere tekrarlayın.

Eğer problem hala devam ediyorsa büyük ihtimalle USB Data Kablosu büyük ihtimalle yan sanayi yani çakmadır. Durum böyle olduğunda ise tek çözüm yolu orjinal yani kutu içeriği bir usb data kablosu satın almaktır. Data kablosunun tekrar yan sanayi olmamasına dikkat edin. Uzun vadede fayda sağlayacak bir öneri istiyorsanız; kesinlikle biraz paraya kıyıp orijinal Apple ürünleri kullanmanızı öneriyoruz.