iTunes’den Nasıl Film Satın Alınır? Film Satın Almak Güvenli mi?

530

iTunes aracılığı ile film, müzik ve zil sesleri gibi cihazınıza indirebilmeniz mümkündür. Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu telefonu aracılığı ile metro, tramvay, otobüs yolculuğu vb. seyahat esnasında film izlemek istemektedir. iTunes Store ile birlikte film satın alabilir veya dilediğiniz filmi kiralayabilirsiniz.

HD(yüksek görüntü kalitesi) ve SD(orta düzey görüntü kalitesi) olarak filmler iki gruba ayrılıyor. Fiyatları açısından doğru bir yorum yapabilmek mümkün değil ancak filmin talep sayısına ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. HD kalitesinde bir filmi 4,99TL’ye kiralayabilirsiniz. SD kalitesindeli bir filmi ise 3,99TL’ye kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız filmleri 48 saat içerisinde izlemeniz şart koşuluyor. Eğer size tanınan bu 48 saatlik zaman diliminde film izleyin veya izlemeyin süresi bittiği andan itibaren filmler hesabınızdan siliniyor.

Aldığınız bir filmi Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız iPhone, iPad, iMac, Macbook gibi iOS tabanlı cihazlarda da herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan indirebilirsiniz.

iTunes Store’dan film satın alabilmek için aşağıdaki işlemleri birer birer uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri yapabilmeniz için tahmin edebileceğiniz gibi Apple kimliği ve tabi ki internet bağlantısı gerekmektedir.

 

1- Öncelikle iTunes’e uygulamasına giriniz.

 

2- iTunes uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın en alt bölümünde bulunan Filmler seçeneğine tıklayınız.

 

3- Buradan satın almak istediğiniz filmi seçin.

 

4- Tercih ettiğiniz filmin sağ kısmında yer alan fiyatın üstüne tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilir ve kiralayabilirsiniz. Eğer film hakkında herhangi bir bilginiz veya daha önce fragmanını izlemediyseniz bu sayfadan dilediğiniz bilgilere ve fragmana ulaşabilirsiniz.

 

5- Eğer filmi satın aldıysanız veya kiraladıysanız filminizi rahatlıkla izleyebilirsiniz.