10 Sosyal Medya Kullanım Önerisi

682

Kimin sosyal medyada ismini duyurmak ve ses getirmek için birkaç ufak öneriye ihtiyacı yok ki? Sosyal medyada daha fazla etki yaratabilmek için yapılabilecek birçok şey var.

Bugün sizlerle bu önerilerden 10 tanesini paylaşacağım.

1. RESTORANTLAR: Twitter hesabınızı (@restoranismi)  menünüzde bulundurun Böylece insanlar oturup sizin lezzetli yemeklerinizi yerken bir fotoğrafını çekip kolayca paylaşabilirler.

2. DERGİLER: Twitter hesabınızı(@dergiismi) sayfa numaralarınızın yakınında bulundurun. Böylece okuyucularınız havuzdayken sizin derginizi okuyacak ve onun hakkında kolayca tweet atabilecekler.  Aynı zamanda hashtag oluşturarak bunu manşetlerin altında yayınlayın. Böylelikle okuyucalarınız belirli makaleleriniz için tweet atabilirler.

3. BLOGCULAR: Orijinal yazılarınız için hashtagler oluşturun. Ve bu hastagleri yazınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

4. MARKALAR & ŞİRKETLER: Tweet atarken markanın dilinden konuşmayın, kendi dilinizden konuşun. İnsanlar şirketlerin arkasındaki kişiliği merak ederler. O halde şirketinize bir kişilik edindirin.

5. HERKES: Twitter hesabınızın Instagramdaki isminizle aynı olduğuna emin olun. Mesela, twitterdaki isminiz @abcde ise instagramdaki de @abcde olsun.

6. HERKES: Twitter yoğunluğu hafta sonları yüksektir. Bu nedenle Cumartesi ve Pazar sakın twitter’ı boşlamayın.

7. INSTAGRAM KULLANICILARI: Fotoğraflarınızın ilginç ve benzersiz olmasına dikkat edin. İlgi alanlarınızı fotoğraflarınızda gösterin.

8. HERKES: Kendinizden bahsettiğiniz veya kendinizi övdüğünüz her tweet için en az 2 tane başka insan hakkında veya kendinizi övmediğiniz tweet atın.

9. BÜTÜN WEB SİTELERİ & BLOGLAR:  Sosyal medyanızda verdiğiniz linklerin açık ve göze çarpan olmasına dikkat edin. İnsanlar linklerinizi bulmayı ve sizi takip etmeyi zorlaştırmayın.

10. BÜTÜN SOSYAL MEDYA KULLANICILARI: İma yapmayın ve kendiniz olun!