Altcoin Nasıl Alınır?

376

Daha önceki yazımızda Bitcoin nasıl alınır sorusuna cevap vermiştik. Şimdi ise Rthereum, Litecoin veya diğer altcoinlerin nasıl alacağınızı bu yazımızda paylaştık.

Altcoin alımı için bittrex.com kullanıyorum. Paribu tarafından aldığım bitcoin’i bittrex aktarımını sağlıyorum ilk olarak sonrasında bittrex üzerinden diğer alımları gerçekleştiriyorum şimdi nasıl yapıldığını görselli şekilde aşağıya doğru anlatıyorum.

Altcoin Nasıl Alınır?

İlk olarak bittrex üzerinden hesap açma işlemini gerçekleştiriyoruz. Burada kayıt işlemi olduktan sonra Basic Settings kısmından Basic ve Phone Verification kısımlarının doldurmanız gerekiyor. Yani Settings kısımdaki istenilen bilgileri tamamen doldurmanız gerekiyor.

İlk olarak paribu üzerinden aldığımız bitcoin’i bittrex üzerine aktaralım. Bittrex üzerinden Wallets sekmesine tıkladığınızda bitcoin ve altcoinlerin olduğu bir liste gelecektir.

Bitcoin tarafında “+” olarak bir yer bulunuyor oraya tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir.

New adress tıkladığınızda kısa bir süre sonra bitcoin kodunuzu size veriyor.

Aldığımız kod bir yere not edin o kod bize paribu’dan aldığımız bitcoin’i buraya taşımaya yardımcı olacak.

Bu işlemi yaptıktan belirli bir süre sonra bittrex hesabınızda bitcoin verilerinizi görüyor olacaksınız.

Bitcoin tutarınız bittrex aktarıldıktan sonra altcoin alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Wallets kısmından isterseniz bakabilirsiniz, isterseniz arama yaparak altcoin bakabilirsiniz istersenizde anasayfa üzerinden yükselen veya düşen altcoinleri bularak alabilirsiniz. Almak istediğiniz altcoin’e geliyorsunuz. SYMBOL başlığı altında tıklanabilir olan altcoinlerden işlem yapabiliyorsunuz.

Symbol kısmının altından herhangi birine tıklayarak ben devam ediyorum. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Siyah alana aldığım kısımda satın alma işlemi yapılmaktadır.

Bid kısmından bulunan Price tıklıyoruz orada Last seçeneğine tıkladığınızda size son tutarını veriyor olacak yani kaç paradan aldığınızı size söylüyor.

1 -> Price üstene tıklayıp Last dediğinizde size alacağınız tutarı otomatik olarak veriyor.

2 -> en düşük 50000 olacak şekilde alım yapabiliyoruz fakat siz daha fazla satın almak isterseniz orada tutarı yükseltiyoruz.
3 -> Burada da 2. kısmı ne kadar yükseltirseniz 3. kısımda o kadar yükselecektir. Bu şu demek ben bu kadar bitcoin ile 3. tutardaki kadar altcoin alıyorum.

En alt kısımda buy altcoin butonuna tıklıyorsunuz.

Bu işlemi yaptıktan sonra bir ekran daha geliyor burada aldıkları komisyon vb şeylerde bulunuyor ona da onay verdikten sonra altcoin alım işlemine başlatmış oluyorsunuz. Orders kısmından alımı beklenen altcoinlerinisi görebiliyor, wallets kısmından aldığınız altcoinleri görebiliyorsunuz.

Aklınıza takılan bir konu olursa yorum olarak bırakırsanız en kısa sürede cevaplamaya çalışacağım ben olmasam bile diğer arkadaşlarımız mutlaka yardımcı olacaklardır.