Android’e ve iPhone’a Instagram Nasıl Yüklenir?

10357
instagram-nasil-yuklenir-android-iphone

 

iPhone ve Android telefonlar için tasarlanmış olan fotoğraf uygulamasının adı Instagram’dır. Instagram ile fotoğraflarınız üzerinde düzenleme yapabilir ve düzenleme yaptığınız fotoğrafları instagramdaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kısacası fotoğrafların bulunduğu sosyal bir ağ gibidir.  Kullanıcılar instagram üzerinden fotoğraflarınıza yorum yapabilir, beğenebilir ve etiketleme yapabilir. İsterseniz daha önceden çekmiş olduğunuz fotoğrafı instagrama yükleyiniz isterseniz de o an çekmiş olduğunuz fotoğrafı instagrama yükleyin. Instagram uygulamasına Vine çıktıktan sonra video çekme özelliği de eklenmiştir. Dilerseniz istediğiniz yerde istediğiniz videoyu çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

instagram-fotograf-efektleri

Instagram üzerinde 19 tane fotoğraf efekti bulunmaktadır. Fotoğraf efektelerin isimlerine bakacak olursak; Normal, Amaro, Mayfair,  Rise, Hudson, Valeinca, X-Pro II , Sierra, Willow, Lo-Fi, Earlybird, Sutro, Toaster, Brannan, Inkwell, Walden, Nashville, 1977 ve Kelvin fotoğraf efektleri bulunmaktadır. Bir sonraki yazımızda bu efektlerin neler olduğunu sizlerle paylaşacağız.

instagram-nasil-kullanilir

Android veya iPhone Instagram Nasıl Kurulur?

Instagram uygulamasını Android’e yüklemek için Google Play’e gidip orada Instagram’ı aratıp daha sonra çıkan sonuçlardan instagramı bulup indirmeniz gerekmektedir.

Instagram uygulamasını iPhone’a yüklemek istiyorsanız App Store girip oradan Instagram’ı aratıp daha sonra çıkan sonuçlardan instagramı bulup indirmeniz gerekmektedir.

Dilerseniz aşağıdaki linkleri kullanarak Instagram’ı indirebilirsiniz.

Android için Instagram indir.
iPhone için Intagram indir.

Uygulamayı indirdikten sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparsanız telefonunuza instagramı başarıyla yüklemiş olursunuz.

  1. Instagram uygulamasını başarıyla indirip yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza “Kayıt Ol” (Sing Up) ve “Giriş” (Login) seçeneklerinin olduğunu görecekseniz. Eğer daha önceden kayıtlı bir hesabınız varsa Login sekmesine tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Daha önceden kayıtlı bir hesabınızın olmadığını düşünüyorsanız Sing Up sekmesine tıklayarak, Instagram’a kayıt olabilirsiniz.
  2. Sing Up sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandaki bilgileri doldurarak Instagram’a kayıt olabilirsiniz. Sing Up ekranında dikkat etmeniz gereken tek işlem seçmiş olacağınız kullanıcı adı bu bölümü size uygun bir şekilde seçerseniz iyi olacaktır aksi takdirde bir daha değiştiremeyebilirsiniz. Siz siz olun “yaraLi_bayqus” gibi isimler lütfen seçmeyin hiç cool olmuyor.
  3. Share bölümünden istediğiniz fotoğrafı çekin veya var olan bir fotoğrafınızı seçin
  4. Çektiğiniz fotoğrafa yukarıda saymış olduğumuz efektlerden bir tanesini uygulayın.
  5. Fotoğraf üzerinde yapacağınız işlemler bittikten sonra Ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Sonraki” yani Next düğmesine basın.
  6. Seçmiş olduğunuz fotoğrafınıza bir isim verebilirsiniz. Fotoğrafı anlatan bir şey ya da oraya etiket koyabilirsiniz. Mesela “Android’e Instagram Nasıl Yuklenir? #ınstagram #android” şeklinde isim verebilirsiniz.
  7. Fotoğrafınızı Instagram dışında paylaşacağınız sosyal ağlarınızı aşağıdaki bölümden seçebilirsiniz.
  8. Done yani “Tamam” düğmesine bastıktan sonra işleminiz sona ermiş olacaktır. Seçtiğiniz sosyal ağda Instagramlamış olduğunuz fotoğrafı görebilirsiniz. Ayrıca Instagram üzerinden de bu fotoğrafa da ulaşabilirsiniz.

Android ve iPhone Instagram nasıl kurulur konulu yazımızı okudunuz. En çok sevdiğiniz Instagram efekti nedir? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilir misiniz?