Facebook Onay Kodu Gelmiyor? Kesin Çözüm!

19552

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri olan Facebook, güvenlik ağlarını genişletmek için yeni yollara başvurmaktadır.

Facebook onay kodu ile profilin size ait olup olmadığını doğrular ve hesabınızı daha güvenli hale getirerek kötüye kullanımları engellemeye çalışır.Hesabınızın başkasının eline geçmesi  durumunda da Facebook onay kodunu yapmış iseniz kurtarmak daha kolay ve güvenlidir.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki cep numaranız ile yalnızca bir profil onaylayabilirsiniz.Yazımızda “Facebook Onay Kodu Nasıl Alınır? , Facebook Onay Kodu Gelmedi? ,”Facebook Onay Kodu Gelmiyor 2017” sorularına çözüm arayacağız.

Facebook Onay Kodu Gelmiyorsa Onay Kodu Nasıl Alınır?

  1. facebook.com adresine gidin,kullanıcı adı/şifreniz ile giriş yapın.
  2. Sağ  üst kullanıcı panelindeki “Ayarlar”a tıklayın.
  3. Solda  bulunan sütundan “Mobil” i seçin.
  4. Cep telefon numaranızı başında ülke kodu(örn.Türkiye için 9) koyarak ilgili yere yazın.Vermiş olduğunuz numaraya Facebook onay kodu gelecektir.
  5. Facebook Onay Kodu bölmesine kodu yazıp,onaylayın.

Yukarıda belirtmiş olduğum adımları Facebook mobil uygulamanızdan giriş yaparak (Hesap>Hesap Ayarları>Mobil) şeklinde de yapabilirsiniz.

facebook-onay-kodu-neden-gelmiyor-resimli-anlatim

Facebook Onay Kodu Gelmiyor? Neden? Güncel Cevap:

Facebook Onay Kodu Nasıl Alınır?” bölümündeki adımlarını yapmanıza rağmen Facebook onay koduna ulaşamamışsanız aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

  1. Mobil cihazınızdan Turkcell  için FB yazın 3266 gönderin, Vodafone için  FB yazın 3223 gönderin.Bu sayede Facebook’tan SMS ile onay kodu istemiş olacaksınız.
  2. Sim kartınızı,operatörünüzü değiştirmiş iseniz de onay kodunu alamayabilirsiniz.Facebook onay kodunuzu alabilmeniz için geçmiş olduğunuz numarada 1 gün beklemeniz gerekmektedir.
  3. Telefonunuzun ayarlarından herhangibir SMS engellemesi olup olmadığını kontrol ediniz.
  4. Hattınızı başka bir mobil cihaza takarak deneyin.

Facebook Onay Kodu’nuz hala gelmediyse aşağıdaki iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.