iPhone 5 Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

1316
iphone-5-bilinmeyen-ozellikleri-nelerdir-iphone-5s-5c

Geçtiğimiz günlerde Apple düzenlediği lansman ile iPhone 5S ve iPhone 5C modellerini piyasaya tanıttı. iPhone 5 modelinden sonra piyasaya sürülecek olan iPhone 5S ve iPhone 5C modellerinin özelliklerine bloğumuzdan ulaşabilirsiniz. iPhone 5 modelinin bilinmeyen özelliklerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Kısa bir süre önce aldığımız habere göre iPhone 5 ve iPhone 4S modellerinin üretimi durdurulup 5S ve 5C modellerinin üretimi hızlanacakmış.

iPhone 5 Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

iPhone 5 bilinmeyen özellerine değinecek olursak iPhone 4S’den yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkmaktadır. iPhone 5 bir önceki modeline göre %18 daha ince ve %20 daha hafif olmakla beraber boyu biraz daha uzundur. Teknik detaylarını verecek olursak iPhone 4S 140 gram ağırlığında 9.3mm inceliğindedir. iPhone 5 ise 112 gram ağırlığında ve 7.6mm inceliğindedir.

iPhone 5 ekran boyutu 3.5 inch’ten 4 inch’e çıkarılmıştır. Bu sayde yatay pozisyonda izlemiş olduğunuz filmleri daha rahat izleyebileceksiniz.

iPhone 5 ana ekranına toplamda 5 satır uygulama sığmaktadır. iPhone 5’in bilinmeyen diğer bir özelliği ise ekran boyutunun uzamasıyla birlikte insan elinin tam avucuna oturarak tek elle kullanım kolaylığı sağlamaktadır. iPhone 5 tasarımında göze çarpan diğer bir unsur cihazın alt tasarımı komple değişmiştir. Şarj ve kulaklık bölümleri iPhone 4S’den değişiktir.

iPhone 5’i şarj etmek için yeni bir şarj kablosu almalısınız iPhone 4s, iPhone 4 cihazlarının şarj kabloları ne yazık ki iPhone 5 ile uyumlu değildir.

iPhone 5 ile yeni bir kulaklık modeline gidilmiştir. Kulaklık tasarımını o kadar iyi yapmışlar ki insanın kulağına tam oturuyor ve siz istemediğiniz sürece kulağınızdan çıkmıyor.

iPhone 5’de toplamda 3 adet mikrofon bulunamktadır. Yeni A6 işlemci kullanılmaktadır. A6 işlemci iPhone 4S’de kullanılan A5 işlemciden 2 kat hızlı grafik ve işlemci hızı göstermektedir.

iPhone 5 bilinmeyen özelliklerinden diğer biri ön kamera ile yapmış olduğunuz video kayıtları artık 720P’dir.

iPhone 5 ile panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. App Store’da Panorama 360 diye aratacağınız tüm uygulamalar sayesinde 360 dereceklik panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz.

iPhone 5’de Nano Sim Kart kullanılmıştır.

Yukarıdaki yazımızda iPhone 5’in bilinmeyen yönlerini anlattık. Sizin de eklemek istedikleriniz mutlaka vardır. Aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca bildiğiniz iPhone 5 bilinmeyen özelleri varsa onları da bizimle paylaşırsanız seviniriz. Sağlıcakla kalın!