iPhone 5S Bilinmeyen Özellikleri Nedir?

3139
iphone-5s-5c-bilinmeyen-ozellikleri

Apple geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu lansman ile yeni iPhone 5S’i tanıttı. Yeni iPhone 5S’in bilinmeyen özelliklerine değinecek olursak; cihazda yapılan en büyük yenilik parmak izi okuyucu özelliği yani Touch ID ve çift LED flaş özelliği oldu. Bunun yanı sıra diğer özelliklerinde yükseltme yaparak yeni iPhone 5S’i tanıttı. Apple lansmanda iPhone 5s’in yanı sıra, plastik kasaya sahip iPhone 5C modelini de görücüye çıkarttı. Apple tarihinde ilk kez plastik kasaya sahip bir telefon üretecek.

iPhone 5s’in Bilinmeyen Özellikleri

Apple yaptığı açıklamaya göre iPhone 5S, şimdiye kadar üretilmiş en iyi ve en güçlü iPhone modeli olduğunu belirtti. iPhone 5S, 20 Eylülden itibaren satışa sunulacak.

Şuana Kadar Üretlien En Hızlı Telefon İphone 5s

iphone-5s-5c-bilinmeyen-ozellikleri-en-hizli-iphone

iPhone 5S, Apple’ın en son üretimi olan en güçlü 64 bit işlemciye sahip A7’ye sahiptir. A7 işlemci şuana kadar üretilmiş en hızlı işlemcidir. Dünyanın en hızlı işlemcisine sahip akıllı telefonu iPhone 5S’dir. iPhone 5S perfomansı ilk iPhone göre 40 kat daha hızlı ve grafik performansı ise yüzde 56 kat daha hızlıdır.

M7 Teknolojisi
iPhone 5S’de sadece A7 işlemci kullanılmamakla beraber bunun yanı sıra M7 işlemcide cihazda yer aldı. M7, ana işlemci zorlandığı zaman devreye girmekte ve ana işlemcinin yükünü hafifletmektedir. Ayrıca M7, iWatch’un önünü açan teknolojinin kendisidir.

iPhone 5S Çift Led Flaş

iphone-5s-5c-bilinmeyen-ozellikleri-kamera

iPhone modellerinde genellikle tek ledli flaş vardı ama iPhone 5S’de bu flaş sayısı iki ye yükseltildi. İki Led farklı renklere sahip ve bu şekilde doğru renk dengesini sağlamaktadır. iPhone 5S’in bu özelliği sayesinde gerçeğe yakın görüntüler, fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Akıllı Bir Kamera
iPhone 5S yepyeni bir kamera mimarisiyle karşımıza çıktı. Cihazda bulunan kamera da F2.2 gibi etkileyici bir diyaframa sahiptir. Bundan farklı olarak Apple’ın tasarımı olan beş yeni element lens bulunuyor. Bu sensör loş ışıkta daha çok iyi bir performans sağlamaktadır. iPhone 5S Sensörü, yüzde 15 daha büyük olduğu için görüntü kalitesini arttırıyor ve kamera yazılımı tam olarak yararlanmak için güncellendi. Kamera ile ayrıca saniyede 120 kare HD video kaydedebilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucu Özelliği

iphone-5s-5c-bilinmeyen-ozellikleri-touch-id

Eğer PIN ve şifre yazmaktan unutmaktan yorulduysanız iPhone 5S’in bu özelliği tam size göre. iPhone 5S’in parmak izi okuyucu özelliği Touch ID, sizi bu zahmetten kurtarıyor. “Touch ID” yani “Dokunmatik Kimliği”! Apple bu özelliği, iPhone 5S’in Home tuşunun altına gizlemiş. Bu özellik sayesinde daha karmaşık olan şifrelere son vermeyi amaçlamıştır.

iWork Artık Ücretsiz!
iWork uygulamaları hem ev ve iş kullanımı için süper bir araçtır. iPhone 5S satın alacak kullanıcılar iMovie, Keynote, Pages, Numbers, iPhoto ve iWork gibi popüler uygulamalara ücretsiz sahip olabilecek. Yani iPhone 5S’in bilinmeyen bir gizli özelliği de iWork olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir iOS cihaz satın aldığınız zaman bu uygulamalardan istediklerinizi Apple Store’a girerek ücretsiz olarak indirebileceksiniz.

Yetişkinlere Yönelik Telefon
iPhone 5S üç renk seçeneğiyle karşımızda! iPhone 5C modeline göre daha ağır ve ciddi renklere sahip olan iPhone 5S 20 Eylülde satışa sunulacaktır. . Yüksek özellikleri de göz önüne alındığı zaman iPhone 5S yetişkinlere göre tasarlanmış bir telefon olarak gözüküyor.

iPhone 5S’in bilinmeyen özelliklerini elimizden geldiğince anlattık sizinde eklemek istediğiniz bir şey varsa aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.